Kategoriler

Mobil Sağlık Hizmetleri

Mobil Sağlık Hizmetleri

Buhara Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olarak, Türkiye Atom Enerji Kurumu onaylı mobil sağlık araçlarımızdaki profesyonel kadromuz ile meslek hastalıklarının önüne geçmek ve periyodik muayenelerinizi yerine getirmek için hizmetinizdeyiz.
Çalışanların sağlık kayıtları işe giriş itibariyle ve belirtilen kanuni aralıklarla yapılması ve kayıt altına alınması esastır.
Sağlık kontrollerinin zamanında yapılması ve gerekli önlemlerin alınması oluşacak problemlerin önüne geçilmesini sağlayacaktır ve mobil araçlarımızda gerekli tetkikler yapılarak iş günü kaybınında önüne geçilecektir.
Hizmetlerimiz
Karaciğer fonksiyon testleri
-LDH
-GGT
-SGOT
-SGPT
Toksikolojik tetkikler
-Kanda kurşun
-İdrarda kurşun
Böbrek fonksiyon testleri
-Üre
-Ürik Asit
-Kreatinin
Serolojik testler
-HBaAg
-Anti HBs
-Anti HCV
-HIV 1+2 ve Diğer Hepatit Markerleri
Kan sayımı (Hemogram)
Tam idrar tahlili
İdrarda/kanda toluen, fenol, valin, mandalik asit, hippurik asit vs..
AKCİĞER GRAFİĞİ ; İş yerinde toz, gaz duman ve kimyasallara maruz kalınması sonucunda akciğer hastalıklarına yakalanma riski göz önüne alınarak akciğer grafiği uygulanır.
ODİOMETRİ ; Gürültülü ortamlarda çalışılması sonucu oluşabilecek işitme kaybının değerlendirilmesi amacıyla işitme testi (odiometri) uygulanır.
SPİROMETRE ; Solunum Fonksiyon Testi (SFT) çalışanların uygun şartlarda solunum fonksiyonlarını ve kapasitelerini ölçmeye yarayan testtir.
GÖZ TARAMASI ; Çalışanlarınıza yaptırmak istediğiniz göz muayeneleriniz talebiniz doğrultusunda göz doktorumuz veya göz teknisyenlerimizce gerçekleştirilmelidir.
PORTÖR MUAYENESİ ; Akciğer filmi, Gaita kültürü, Gaita mikroskobisi, Boğaz kültürü, Klinik mayenelerden oluşmaktadır. Mobil sağlık tarama aracımızda alınan numuneler usulüne uygun koşullarda muhafaza edilerek, laboratuarda çalışılıp sonuçları raporlandırılmaktadır.
AŞI UYGULAMALARI ; Tetanoz aşısı, Hepatit aşıları, Grip aşıları istek doğrultusunda yapılmaktadır.
AĞIR VE TEHLİKELİ İŞLER RAPORU ; Ağır ve tehlikeli işler raporu firmamızca verilmektedir.

Resim
Kazım Karabekir Paşa Mah. Aşkale Garajı Sokak Özlem İş Merkezi No:2 Kat:5/17 Yakutiye /ERZURUM
0442 212 00 01
buhara@buharaosgb.com.tr
www.buharaosgb.com.tr ©
X
Hemen Ara